יום ג', יב’ באדר ב' תשע”ט
    דף הבית  
14:09 (07/03/11) miik nagi
תגובות: -1   צפיות: -1
שישו ושמחו בשמחת תורה
שמחת תורה" הוא היום השמיני של חג הסוכות. שם החג הוא "שמיני עצרת" ובארץ ישראל הוא גם "שמחת תורה". ביום זה גומרים לקרוא את כל 54 הפרשות שבתורה, ומתחילים לקרוא את התורה מחדש. חוגגים את סיום הקריאה בתורה: מוציאים את כל ספרי התורה מארון הקודש, ומקיפים (מסובבים) את הבימה שבאמצע בית הכנסת בריקוד ובשירה.
תגובות: -1   צפיות: -1
חג הפסח הוא הראשון בשורת החגים של העם היהודי, ובמידה רבה הוא החשוב שבהם. החג הזה מהווה אבן-יסוד בעיצוב הזהות היהודית ובהשרשת השייכות לעם- ישראל, לעברו ולערכיו הנצחיים. חג הפסח מספר, למעשה, את סיפור לידתו והתהוותו של העם היהודי. מעם של עבדים, נבחר העם היהודי על-ידי הקדוש-ברוך-הוא להיות עם-סגולה, כדי לתת לו את התורה ולהעביר באמצעותו את האמונה בא-ל אחד לכל האנושות.החג הזה מכיל את כל המרכיבים של ההווייה היהודית: גלות, סבל, אמונה, ניסים, חירות, גאולה, מתן תורה. מרכיבים אלה משולבים זה בזה לאורך כל ההיסטוריה היהודית, ובחג הפסח הם באים לידי ביטוי חזק ומוחשי.
בסוכות תשבו שבעת ימים
"משל לשניים שנכנסו אצל הדיין, ואין אנו יודעין מי ניצח, אלא מי שנושא שרביט בידו (בצאתו מלפני הדיין) - אנו יודעים שהוא המנצח. כך ישראל ואומות העולם באים ומקטרגים לפני הקדוש ברוך הוא בראש השנה, ואין אנו יודעים מי ניצח; אלא במה שישראל יוצאים מלפני הקב"ה ולולביהם ואתרוגיהם בידם - אנו יודעים שישראל הם המנצחים".
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מצוות ליל פסח נקראים 'סדר', משום שהם ערוכים בצורה מסודרת ומפורטת. מבנה ה'סדר' משלב את מצוות הפסח, עקרונות חינוכיים חשובים וסודות קבליים. לכן חשוב לקיימו כהלכתו, לכל פרטיו.
"כל רודפיה השיגוה בין המצרים"
שלושת השבועות של ימי בין המצרים מתחילים בשבעה עשר בתמוז, היום שבו הובקעה חומת ירושלים ע"י צבא רומי, ומסתיימים בתשעה במנחם-אב, היום שבו העלו באש את בית המקדש. בימים אלו ממעטים בשמחה לעומת שאר ימי השנה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
לקראת "ראש - השנה " התשע"ב ברכותינו לכל פנויים/יות, ולכלל העם היהודי בארץ ובגולה.
פעילות של 14 שנה בשידוכים בחוגים הדתיים, וכמידי שנה אנו שולחים אליכם הפנויים והפנויות פרק א' ופרק ב' ולכלל העם היהודי היושב בציון ובגולה, את ברכותינו........
לברכות
תגובות: -1   צפיות: -1
ניקיוןבימים שלפני חג הפסח מנקים את הבית היטב מכל דברי החמץ שבו. במיוחד יש להקפיד בבדיקת המקומות שבהם סיכויי הימצאותו של החמץ גבוהים, כמו במטבח, בפינת האוכל, בחדר הילדים ובמקומות נוספים שבהם עשוי להימצא חמץ. יש לזכור גם את החנות, המחסן, המכונית ושאר האתרים שבבעלותנו.
שתהא שנת פוריות לכל נשות ישראל הנשואות
חודש א-ל-ו-ל משהו מאחד בכל בית ומשפחה,יש את ריח החגים "התחושה"- "והכמיהה" הנה זה בפתח.
לא לכולם אותה תחושה לקראת החגים,הכנו עבורכם את דעותיהם של מספר אנשים ונשים שעדין לבד,שאלנו את אותה שאלה, מהי התחושה האישית שלך לקראת החג?
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
תחזית שנתית לטו באב התשע"א , נשים רבות משוועות לשידוך ,ו-"הגברים" לא פחות.
היכן מסתתר הגבר המושלם? האם קיים כזה אחד בכלל?אחת מהן יצאה לחפש אחר זיווג אמת, חזרה בידיים ריקות אבל יש לה המלצה: תנו צ'אנס למי שכבר נמצא
המשך.
16:47 (15/08/11) miik nagi
תגובות: -1   צפיות: -1
"כי האדם עץ השדה"
גליון חגיגי לטו בשבט

תגובות: -1
צפיות: -1